[popmake-15680]

Klavye Değişimi

Neden Değişim Gereklidir ?

Klavye arızaları genellikle kullanıcıların çay,kahve,su gibi sıvıların klavyeye dökülmesiyle oluşmaktadır.Bu sorunun tek çözümü klavyeyi değiştirmektir.Bilgisayarın diğer bileşenlerinin zarar görmemesi için elektrikle tüm temasını kesin (adaptörün ve bataryanın çıkarılması) ve ters bir şekilde düz bir zemine koyun ve bilgisayarınızı açmayı denemeyin bu kısa devre yapmasına sebep olucaktır buda anakart bileşenlerinin yanmasına sebep olur.
Bilgisayarı kurutmak için herhangi bir ısı yayan (fön makinesi-saç kurutma makinesi vb) kullanılmamalıdır.Klavyenin yapısının değişmesine ve iç aksamdaki parçaların zarar görmesine neden olabilir.
Bu gibi durumlarda en kısa zamanda teknik servise götürmeniz en iyi çözümdür.
Klavyenin çalışmaması filmin soketten çıkması veya filmin zarar görmesindende olabilmektedir.
Çalışmaması fonksiyon tuşlarından veya kilit tuşundan olabilir.
Klavye tuşları tek tuş olarak değiştirilmez takım olarak değişim yapılır.

 

Notebook,Netbook Klavye Değişimi Nasıl Yapılır ?

 Öncelikli olarak elektrik bağlantıları kesilir(Adaptör ve Batarya).Alt kısımda bulunan klavyeyi kasada sabitleyen vidalar çıkarılır.Üst kısımdaki klavyenin üstündeki panel çıkarılır.Klavyeyi sabitleyen vidalar çıkarılır.Klavye serbest kalınca sokketten film çıkarılır.

Hangi Klavye Kullanılmalıdır ?

Her bilgisayarın kendine özgü klavyesi ve klavyenin kodu vardır.Servise getirdiğiniz bilgisayarınızın klavye kodu ve model kodu baz alınarak klavye değişimi yapılmaktadır