[popmake-15680]

Bakırköy Sony Servisi

Sony Vaio Servis Bakırköy

sony_vaio
Bakırköy Sony Vaio Servisi

 

Bakırköy Sony Servisi,Sony Servisi Bakırköy,Bakırköy Sony Laptop Servisi

SONY Laptop Servisi,SONY Laptop Tamiri,SONY Notebook Tamiri

Bakırköy Sony Servisi, SONY Notebook Servisi, SONY Laptop Ekran Değişimi

Bakırköy Sony Servisi, SONY Monitör Tamiri, SONY Projeksiyon Tamiri

Sony Vaio Servisi olarak ,Bilgisayarınıza Gerekli olan işlemleri hassas bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Sizin bilginiz dahilinde sorunları çözmek bizim değer verip yaptığımız görevdir.

Laptop Reballing

Sony Vaio Laptop Servisi

Sony Laptop servisi, Sony Servis,Sony Notebook Servisi, Sony Lcd ve Led Panel,Sony Ekran,Sony Monitör,Sony Harddisk, Sony Klavye,Sony Batarya,Sony Adaptör,Sony Tablet Servisi,Sony Mentese ve Sony Kasa 

Bakırköy Sony Servisi

sony tablet
Bakırköy Sony Tablet Servisi

Yazilimsal Sorunlar, Kapanma , Isınma Sorunlari Tüm modellerine Servis vermekteyiz. Ve kullanılan parçalar tamamen orjinaldir.

Ekran Değişimi , Klavye Değişimi , Batarya Değişimi , Harddisk Değişimi , Şarj Soketi Değişimi , Menteşe Değişimi , Fan Temizliği ve Genel Bakım

Ve bunlar gibi birçok konuda kaliteli ve güvenilir hizmet vermekteyiz. 

Sony Tablet,Sony Laptop,Sony Projektör,Sony Monitör Tamiri

HDD , KASA , MENTEŞE , GÜÇ SOKETİ , POWER SUPPLY, İŞLEMCİ , ANAKART , CHİPSET , RAM   CD-DWD RW , USB-MİCRO SD GİRİŞLERİ , DOKUNMATİK EKRAN , PANEL , DIŞ EKRAN ,   FORMAT VE DATA KURTARMA 

SONY Laptop Servisi , SONY Laptop Tamiri , SONY Notebook Tamiri

HIZLI ,  GÜVENİLİR  ,  UYGUN FİYAT GARANTİSİ

Laptop Tamir
Sony Laptop Tamiri

Bakırköy Sony Servisi olarak Laptop , Netbook , Masaüstü ,  All-in-one , Monitör , Tablet Bilgisayar  , Projektörlerin yazılımsal ve donanımsal sorunlarını çözmekteyiz.

Ergen Technology olarak servisimiz orjinal parça kullanmakta ve her bir parçanın 6 ay garantisi olmaktadır.

Teknik destek ve servis için 0212 660 80 50 ‘yi aramanız yeterli olacaktır.

Cevizlik Mah.Hatboyu Cad.No:24  Bakırköy

Marka bağımsız çalışmaktayız.

Arıza tespit ücretimiz yoktur.

0212 660 80 50 -0532 212 4000

Cevizlik Mah. Hatboyu Cad. No:24 Bakırköy

Harddisk Bad Sector Arızası

Bozuk kesim (ing. bad sector) veri depolama aygıtlarında fiziksel veya manyetik hasara uğrayarak işlevini yitiren kesimlerdir. Veri depolama aygıtlarında en küçük mantıksal depolama birimi kesimlerdir. Bir kesim normal ayırmada 512 bayttır. (bkz. iz-kafa-kesim) Bu alanlardan bazıları zamanla fiziksel hasara uğrayarak işlevini yitirir. Bozuk kesimler biçimlendirme sırasında tespit edilerek işaretlenir ve o kesimler kullanılmaz , veya manyetik bir hataysa o sektör tekrar oluşturulur. Böylece “göz göre göre” veri kaybı önlenir. Diğer bir senaryo ile zaten yazılı olan bir kesimin fiziksel olarak bozulması durumunda oluşan bozuk kesim durumunda o kesimde yazan veri kaybolacaktır. Bunun sonucunda o kesimde yazan veri her ne ile ilgiliyse o çalışmayacak ya da yanlış çalışacaktır.

Harddisk 2.5 inch

2.5 Inch HDD

Bozuk Kesimlerin Düzeltilmesi

Fiziksel olarak oluşmuş bozuk kesimlerin(Kafanın disk yüzeyini çizmesi vs.) düzeltilmesi mümkün değildir. Ancak NTFS gibi dosya sistemleri bu bozuk kesim bilgilerini saklar ve o bölgeleri işaretler. böylece o bölüme kayıt yapılmaz. Manyetik olarak oluşmuş bozuk kesimler (AC elektrik hattındaki dalgalanmalar vs.) düzeltilebilir. bu işlem programların o bölgeye “0” verisini yazıp ve o veriyi doğrulamasıyla o kesim tekrar eski haline döndürülür. Ayrıca bozuk kesimler harddiskin kendi “S.M.A.R.T” yazılımı tarafından takip edilir ve “REMAPPING” denilen olay ile hasarlı sektör , sağlam bir sektöre yönlendirilir.Ancak hasar ne türlü olursa olsun eğer “S.A” yani sistem kesimi denilen bölgede oluşursa o bölge okunamayıp kafa vurma arızasıyla disk komple kullanılamaz hale gelecektir. Sadece seagate gibi disklerde jumper çıkışlarıyla SA bölümü tekrar oluşturulabilir.

Low Level Format

LLF harddiskteki tüm sektörlerin “0” verisiyle doldurulmasıdır.Normal tam disk biçimlendirmesinden pek farkı yoktur. Diskin firmware yazılımının olduğu kısma dokunmadığı için çok riskli bir işlem değildir. Ancak LLF sırasında elektrik kesilmesi oluşursa o bölgede kurtarılabilir manyetik hasar oluşabilir.Low level format , manyetik hataları komple çözebildiği gibi bazı fiziksel hataları da çözebilir. Çünkü S.M.A.R.T sistemi , bozuk kesimdeki verileri kopyalamaya çalışır ancak LLF olduğu zaman o bölge boş görünecek ve S.M.A.R.T tarafından kolayca sağlam bir sektöre yönlendirilebilecektir.