[popmake-15680]

Yeşilköy Lenovo Servisi

 Lenovo Servisi Yeşilköy,Yeşilköy Lenovo Servisi,Lenovo Servis Yeşilköy,Yeşilköy

Lenovo Servis,Lenovo Servis Yeşilköy

lenovo-logo-1432
Yeşilköy Lenovo Servisi

Lenovo Laptop Servisi,Lenovo Tablet Servisi,Lenovo Notebook Servisi

 LENOVO KLAVYE ,LENOVO  BATARYA,LENOVO MONİTÖR,LENOVO DATA KURTARMA,LENOVO EKRAN TAMİRİ

lenovo tablet
Bakırköy Lenovo Tablet Servisi

HDD , KASA , MENTEŞE , GÜÇ SOKETİ , POWER SUPPLY, İŞLEMCİ , ANAKART , CHİPSET , RAM , CD-DVD RW , USB-MİCRO SD GİRİŞLERİ , DOKUNMATİK EKRAN , PANEL , DIŞ EKRAN ,   FORMAT VE DATA KURTARMA

HIZLI ,  GÜVENİLİR  ,  UYGUN FİYAT GARANTİSİ

Laptop Tamir

Yeşilköy Lenovo Servisi olarak Laptop , Netbook , Masaüstü ,  All-in-one , Monitör , Tablet Bilgisayarların yazılımsal ve donanımsal sorunlarını çözmekteyiz.

Ergen Technology olarak servisimiz orjinal parça kullanmakta ve her bir parçanın 6 ay garantisi olmaktadır.

Teknik destek ve servis için 0212 660 80 50 ‘yi aramanız yeterli olacaktır.

Cevizlik Mah.Hatboyu Cad.No:24  Bakırköy

Marka bağımsız çalışmaktayız.

Arıza tespit ücretimiz yoktur.

Laptop Ekran Kartı Tamiri

Ekran kartları arızası tamiri veya değişimi mümkün sorunlar olduğundan , bu tarz bir durum ile karşı karşıya kalmanız halinde laptop tamir servisimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Laptoplarda ekran kartı arızası genelde aşırı ısınmaktan kaynaklanmaktadır. Isınmanın kaynağı ise ya soğutucu fanların tıkalı olması, yada laptopların yatak, yastık ve kanepe gibi eşyaların üzerinde sıklıkla kullanılmasıdır. Laptop ekran kartı arızası ile karşı karşıya kalmamak için belirli periyotlarda laptoplarınızın soğutucu fanlarının bakımlarının yapılması gerekmektedir. Kullanım için sorun teşkil etmiyorsa laptop altı soğutucu fanlarında kullanılması tavsiye edilir

Laptop Reballing

Laptop Anakart Tamiri

Laptop Anakart’ları üzerlerindeki binlerce devreden oluşmaktadır ve bu devreleri tamamlayan mosfedler , çipsetler , besleme üniteleri ( max entegreleri) gibi elektronik parçalar bulunmaktadır.
Yüksek (dengesiz) voltaj , laptop anakartlarına sıvı teması , oksitlenme , dış etkenler ve darbeler , aşırı ısınma gibi etkenler ile laptoplarınız anakart arızası vermektedir.
Bir diğer arıza ise laptop şarj soketi arızasıdır. Bu arızanın %90 sebebi ise laptop şarja takılı iken yan çevirilmesi , darbe almasıdır.
Yukarıda belirttiğim arızalar ile karşılaşılması durumunda laptop tamiri bölümümüz ile irtibata geçerek arıza kaydı bırakmanız yeterli olacaktır.

Laptop Tamir

Laptop Menteşe ve Kasa Arızaları (Kırıkları) :

Bakırköy Lenovo Servisi olarak laptoplarınızda meydana gelen kırılma ve çatlamaları firma bünyesinde onarıyor yada yedek parçalarımız arasında mevcut ise bire bir aynısı ile değiştiriyoruz.

LAPTOP TAMİRİ VE BAKIM

Laptop arızalarını 3 farklı bölüme ayırabiliriz. Elektronik, yazılımsal ve kasa sorunları. Laptoplarda elektronik aksam arızalarında genelde laptop anakartlarında meydana gelmektedir. Buda anakart üzerinde çip arızası, elektronik devre arızası veya soket arızası olabilir. Genellikle laptoplarda aşırı ısınmadan dolayı çip arızaları meydana gelmektedir.bu tarz arızalarda laptop profesyonel

laptop tamiri yapılmadan kurtarılamaz

Laptoplardaki bu aşırı ısınmayı önlemenin yöntemlerini deha notebook olarak kısaca şöyle sıralayabiliriz.

· Laptop kesinlikle halı, yatak, yastık veya koltuk gibi eşyaların üzerinde kullanmamak

· Laptop altına mutlaka laptop altı soğutucu kullanınız.

· Laptop ortalama 6 ayda bir iç bakımını mutlaka yaptırınız

Notebook Anakart  Arızaları

 Anakart arızaları notebooklarda tamir edilmeden değişim yapma yoluna gidildiğinde en çok masraf çıkartan arızalardandır. Notebook bilgisayarlarda da oem masaüstü bilgisayarlar da olduğu gibi istediğiniz zaman istediğiniz anakartı veya ekran kartını istediğiniz zaman satın alıp takma lüksüne sahip değilsiniz. Herhangi bir notebook’un anakartını sadece o notebook’un üreticisi üretir, yan sanayisi bulunmaz. Notebooklarınız kullanıcı kaynaklı olarak garanti dışı kalır ve anakartı bozulursa yetkili servise gittiğinizde hemen hemen tüm servislerde anakart tamiri yoluna gidilmez, anakartın değişimi istenir. Anakartı değiştirmenin bedeli de çoğu zaman notebookun ikinci el satış fiyatının da üstünde çıktığı için kullanıcılar genellikle anakartı değiştirmektense yeni bir notebook almayı tercih ederler. Bunun için servisimizde, yetkili teknik servisler tarafından tamir edilmeyip değişim istenen anakartların tamiri yapılmaktadır. Anakartın tamir maliyeti anakartın yenisinin fiyatına göre çok daha ekonomik olmaktadır. Servisimizde anakartların kuzey ve güne köprüsü, ekran kartı çipleri, eprom  ene ve diğer bileşenlerin tamir ve değişimi yapılmaktadır. Anakar arızalarında en tehlikeli olan arıza türü sıvı teması ve kırık, çatlak ve ezilme türünden arızalardır. Anakartı taşıyan yonga kümesinin  içi çok yoğun ve karmaşıktır. Bu yonganın içinde katman katman yollar vardır ve bu yollarda oluşan kırık ve kopmalar tamir edilememektedir. Bunun dışında çip yanması ve bileşen arızalarında birçok anakart arızası kolayca tamir edilebilmektedir. Servislerde anakart değişimi denilen arıza durumlarında anakartınızı bir kenara attırmayın. Mutlaka önce tamir edilebilir olup olmadığını kontrol ettirin.

0212 660 80 50 -0532 212 4000

Cevizlik Mah. Hatboyu Cad. No:24 Bakırköy

Harddisk Bad Sector Arızası

Bozuk kesim (ing. bad sector) veri depolama aygıtlarında fiziksel veya manyetik hasara uğrayarak işlevini yitiren kesimlerdir. Veri depolama aygıtlarında en küçük mantıksal depolama birimi kesimlerdir. Bir kesim normal ayırmada 512 bayttır. (bkz. iz-kafa-kesim) Bu alanlardan bazıları zamanla fiziksel hasara uğrayarak işlevini yitirir. Bozuk kesimler biçimlendirme sırasında tespit edilerek işaretlenir ve o kesimler kullanılmaz , veya manyetik bir hataysa o sektör tekrar oluşturulur. Böylece “göz göre göre” veri kaybı önlenir. Diğer bir senaryo ile zaten yazılı olan bir kesimin fiziksel olarak bozulması durumunda oluşan bozuk kesim durumunda o kesimde yazan veri kaybolacaktır. Bunun sonucunda o kesimde yazan veri her ne ile ilgiliyse o çalışmayacak ya da yanlış çalışacaktır.

Harddisk 2.5 inch

2.5 Inch HDD

Bozuk Kesimlerin Düzeltilmesi

Fiziksel olarak oluşmuş bozuk kesimlerin(Kafanın disk yüzeyini çizmesi vs.) düzeltilmesi mümkün değildir. Ancak NTFS gibi dosya sistemleri bu bozuk kesim bilgilerini saklar ve o bölgeleri işaretler. böylece o bölüme kayıt yapılmaz. Manyetik olarak oluşmuş bozuk kesimler (AC elektrik hattındaki dalgalanmalar vs.) düzeltilebilir. bu işlem programların o bölgeye “0” verisini yazıp ve o veriyi doğrulamasıyla o kesim tekrar eski haline döndürülür. Ayrıca bozuk kesimler harddiskin kendi “S.M.A.R.T” yazılımı tarafından takip edilir ve “REMAPPING” denilen olay ile hasarlı sektör , sağlam bir sektöre yönlendirilir.Ancak hasar ne türlü olursa olsun eğer “S.A” yani sistem kesimi denilen bölgede oluşursa o bölge okunamayıp kafa vurma arızasıyla disk komple kullanılamaz hale gelecektir. Sadece seagate gibi disklerde jumper çıkışlarıyla SA bölümü tekrar oluşturulabilir.

Low Level Format

LLF harddiskteki tüm sektörlerin “0” verisiyle doldurulmasıdır.Normal tam disk biçimlendirmesinden pek farkı yoktur. Diskin firmware yazılımının olduğu kısma dokunmadığı için çok riskli bir işlem değildir. Ancak LLF sırasında elektrik kesilmesi oluşursa o bölgede kurtarılabilir manyetik hasar oluşabilir.Low level format , manyetik hataları komple çözebildiği gibi bazı fiziksel hataları da çözebilir. Çünkü S.M.A.R.T sistemi , bozuk kesimdeki verileri kopyalamaya çalışır ancak LLF olduğu zaman o bölge boş görünecek ve S.M.A.R.T tarafından kolayca sağlam bir sektöre yönlendirilebilecektir.